Ο συγγραφέας του βιβλίου Tom Butler-Bowdon, έχει κάνει μια συλλογή 50 βιβλίων και αναφέρει το ρεζουμέ τους στο δικό του βιβλίο. Δεν πρόκειται για διαφήμιση. Το βιβλίο είναι πολύ καλό καθώς γίνεται μια μικρή περιγραφή των βιβλίων και δίνεται το τελικό τους συμπέρασμα ή μήνυμα που έχουν. Πολύ ενδιαφέρον αποτελεί και το γεγονός πως υπάρχει και μια μικρή αναφορά στον συγγραφέα κάθε βιβλίου.
Κάποια από τα βιβλία που αναφέρει τα είχα, ενώ κάποια άλλα μου κίνησε το ενδιαφέρον να τα αγοράσω, ακόμα και ας γνώριζα τι θα μου δίνανε.
Νανού Νικολά
Στοιχεία βιβλίου: μετάφραση Ρουνμπίη Βασιλοπούλου, σελ. 540, εκδ. 2005, τιμή 18.00€
|