Τι να πει κανείς για τη φάρμα των ζώων; Είναι θαυμάσια, είναι τέλεια είναι ένα από τα πολλά βιβλία που πρέπει να διαβάσεις οπωσδήποτε στη ζωή σου αλλιώς είσαι "μισός άνθρωπος" χωρίς αυτό. Να σας πω την υπόθεση; Όχι, διαβάστε το. Στη δεκαετία του 70 με 80 γυρίστηκε και σε καρτούν. Οπωσδήποτε διαβάστε το βιβλίο πρώτα, αν και το καρτούν (τότε) μου άρεσε. Έλενα Γ. (Κολωνία) Στοχεία του βιβλίου: σκληρό εξώφυλλο, μετάφραση Κατερίνα Χριστοδούλου, 174 σελίδες (το είχα και σε παλαιότερη κόπια αλλά κάπου το δάνεισα και ...άλλαξε ιδιοκτήτη) |