Είναι το 21ο βιβλίο του Πιντέρη, ο οποίος γράφει σε μια γλώσσα απλή και κατανοητή. Δεν είναι το καλύτερο βιβλίο του, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι καλό το συγκεκριμένο βιβλίο. Γενικότερα, όμως, ο Πιντέρης, γράφει απλά με μια δόση χιούμορ που βοηθάει αρκετά στα αναγνώσματα και δίνει πολλές και σωστές πληροφορίες γύρω από την ψυχολογία, τις ανθρώπινες σχέσεις και την ανθρώπινη συμπεριφορά. Στο συγκεκριμένο βιβλίο υπάρχουν αρκετά παραδείγματα από την καθημερινή ζωή ή διάφορες καταστάσεις ανθρώπων, τα οποία βοηθούν στο να κατανοηθούν καλύτερα οι αρχές ψυχολογίας και οι τρόποι συμπεριφοράς.
’ρτεμις Γρηγοριάδου
Στοιχεία βιβλίου: εκδ. 2008, σελ. 224, τιμή 16.00€ |