Ένας σαρωτικός έρωτας με φόντο τα νησιά του Αιγαίου. Θα μπορούσε άνετα να ήταν βίπερ νόρα. Σε αγαπώ - με αγαπάς, σε αγαπούσα - με αγαπούσες, ήσουν ο παιδικός μου έρωτας αλλά τώρα έχουμε παντρευτεί και βρισκόμαστε σε άλλη ήπειρο...και πάει λέγοντας.
Το ιδανικό ανάγνωσμα για άτομα γένους θυληκού που κάθονται στην παραλία και ονειρεύονται πώς θα ήταν η ζωή τους αν είχαν παντρευτεί τον πρώην.
Γίνομαι λίγο σκληρός ... αλλά εγώ έτσι το βλέπω. Φαντάζομαι ότι κάποια γυναίκα αναγνώστρια θα μας δώσει μια πιο ...καλή κριτική.
Κομμάτι από το βιβλίο:
Ο ’λεξ δεν ήταν ο τύπος που άλλαζε τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα, αν και θα μπορούσε να το κάνει άνετα. Βαθιά συναισθηματικός, πήγαινε κόντρα στην εποχή του, που ήταν σκληρή, απάνθρωπη, και με το ενδιαφέρον στραμμένο στο χρήμα, στο σεξ, στο αλκοόλ και στην κοκαΐνη.
Δ.Π. (Ανάληψη Θεσ/νίκης)
Στοιχεία του βιβλίου: έκδοση Μάρτιος 2009, 64000 αντίτυπα, 450 σελίδες, 20 ευρώ
Η Χρύσα Δημουλίδου γεννήθηκε στις Σέρρες και το επάγγελμά της είναι αεροσυνοδός της Ολυμπιακής Αεροπορίας.
|